Fellows

Cohort 1

Name Organization
Andrea Anderson Ardmore Chamber of Commerce/ Development Authority
Jason Bearce Indiana Chamber
Jessica Belitz Blount Partnership
Wendy Block Michigan Chamber of Commerce
Melissa Bordelon Greater Hammond Chamber
Bailey Bowthorpe Salt Lake Chamber
Steve Clark Fayetteville Chamber of Commerce
Barbara Den Herder Sioux Center Chamber of Commerce
Angela Dixon Capital Region Chamber
Diane Dobson Renton Chamber of Commerce
Tiffany Esposito Bonita Springs Area Chamber of Commerce
Pam Farris Leadership West Virginia
Ryan Flynn Massachusetts Business Alliance for Education (MBAE)
Karmen Gifford Lakes Region Chamber of Commerce
Ben Gilman Maine State Chamber of Commerce
Wade Goodsell WMC Foundation (Wisconsin’s Chamber Foundation)
Joe Henning Aurora Regional Chamber of Commerce
Gary Laird Hanover Area Chamber of Commerce
Kelly McCandless Billings Chamber of Commerce
Ben Melson The Greater Houston Partnership
Kris Noble Sauk Valley Area Chamber of Commerce
John Nyhan Hampton Area Chamber of Commerce
Erin Olson RealTime Talent (Under the MN Chamber Foundation’s Center for Workforce Solutions)
Rick Pearce The Chamber of Commerce Serving Middletown, Monroe, Trenton (OH)
Andrea Reay Seattle Southside Chamber
Pamela Riddler Castle Rock Chamber of Commerce
Marilyn Roach The Buffalo Niagara Partnership
Carolyn Ryan Greater Boston Chamber of Commerce
Garrett Sheehan Greater New Haven Chamber of Commerce
Shelley Short Arkansas State Chamber of Commerce/Associated Industries of Arkansas
Cally Smith Roanoke Regional Chamber of Commerce
Megan Wehmeir Douglass-Coffee County Chamber of Commerce
Josh Williams Kentucky Chamber Workforce Center
April Wood Garner Chamber of Commerce

Cohort 2

Name Organization
Ellen Albright Greater Reading Chamber Alliance
Marcy Angelo Youngstown/Warren Regional Chamber
Molly Blankenship Chattanooga Area Chamber of Commerce
Camille Conaway Louisiana Association of Business and Industry
Steve Cox Rogers-Lowell Area Chamber of Commerce
Shaun DuFault New Castle- Henry County Chamber of Commerce
Carlos Fernandez Las Vegas Metro Chamber of Commerce
Rosanne Foust San Mateo County Economic Development Association
Anne Gill Tempe Chamber of Commerce
Mike Glavin Greater Cleveland Partnership
Adrian Hale Greater Rochester Chamber of Commerce
Heather Hardinger Branson/Lakes Area Chamber of Commerce Tany County Partnership
Julie Hindall JAX Chamber
Joseph Hurd Blair County Chamber of Commerce
Susan Koehn Metropolitan Milwuakee Association of Commerce/Milwuakee
Alex LaBeau Idaho Association of Commerce and Industry
Norma Lansing Effingham County Chamber of Commerce
Avi Leshes Brooklyn Chamber of Commerce
Michael Mancuso The Greater Smithfield Selma Area Chamber of Commerce
Annette Medlin Greater Augusta Regional Chamber of Commerce
Christina Misali Cincinnati USA Regional Chamber
John Pagen Manhattan Area Chamber of Commerce
Elizabeth Paul Birmingham Business Alliance
Cassidy Peterson Greater Spokane Inc.
Heidi Peterson Wyoming State Chamber of Commerce
Jackson Pruett The Shelby County Chamber
Anna Ramos Lancaster Chamber
Sara Ray Douglas County Chamber of Commerce
Lori Renne Pennsylvania Chamber of Commerce
David Sabathne Western DuPage Chamber of Commerce
Jessie Schook Greater Louisville Inc.
David Schroedel Tacoma-Pierce County Chamber
Sophie Torres San Antonio Hispanic Chamber of Commerce

Cohort 3

Name Organization
Chad Amond Westmoreland County Chamber of Commerce
Jennifer Banta Iowa City Area Chamber of Commerce
Desiree Bennyhoff Edwardsville/Glen Carbon Chamber of Commerce
Jennifer Boettcher Grosse Point Chamber of Commerce
Alex Breault The Greater Naples Chamber of Commerce
Latonya Brock Quincy Area Chamber of Commerce
Leah Curtsinger Colorado Chamber of Commerce
Colleen DePasquale Greater Fort Meyers Chamber of Commerce
Jeffrey Emanuel The Foundation of The Columbia Montour Chamber of Commerce
Danielle Fitz-Hugh Chesterfield Chamber of Commerce
Henry Florsheim Wichita Falls Chamber of Commerce
Adam Forrand Partnership Gwinnet/Gwinett Chamber of Commerce
Kelly Fuller Columbus Chamber of Commerce
Tiffany Garling Jackson County Chamber of Commerce
Cassie Grigsby Kentucky Retail Institute
Michael Guymon Tucson Metro Chamber
John Harmon The African American Chamber of Commerce of New Jersey (AACCNJ)
Christina Hellmich Eastern Shore Chamber of Commerce
Kyle Jacobson Lubbock Chamber of Commerce
John Jenks The Greater Kansas City Chamber of Commerce
Clint Knight Richland Area Chamber and Economic Development
Kate Lufkin Kalispell Chamber
Amy Luyster The Greater Scranton Chamber of Commerce
Timothy Magner Greater Shreveport Chamber of Commerce
Christopher McDermott North Central Massachusetts Chamber of Commerce
Sherry Menor-McNamara Chamber of Commerce of Hawaii
Reyne Moore Orangeburg County Chamber of Commerce
Rob Parker Kosciusko Chamber of Commerce
Linda Rabe Rapid City Area Chamber of Commerce
Kathi Roetter Troy Area Chamber of Commerce
Krychelle Smith Calhoun County Area Chamber & Visitors Center
Whitney Theriot Temple Chamber of Commerce
Heather Tramp Klamath County Chamber of Commerce

Elite Cohort

Name Organization
Amy Anderson Association of Washington Business
Jessica Attas Waco Chamber of Commerce
Peter Beard Greater Houston Partnership/UpSkill Houston
Tracey Bryan The Bridge of Southern New Mexico
Tim Cairl Metro Atlanta Chamber of Commerce
Lucia Cape Chamber of Commerce of Huntsville/Madison County
Camille Conaway Louisiana Association of Business of Industry
Brian Crouse Missouri Chamber of Commerce and Industry
Donna Custard New Jersey Chamber of Commerce Foundation
Bernard Dagenais Main Line Chamber of Commerce
Tony Davis Natchitoches Community Alliance
Beth Davisson Kentucky Chamber of Commerce
Patty Day The Chamber of Commerce for Greater Philadelphia
Ryan Flynn Massachusetts Business Alliance for Education (MBAE)
Ben Gilman Maine State Chamber of Commerce
Lanet Greenhaw Dallas Regional Chamber
Alex Halper Pennsylvania Chamber of Commerce
Mike Huckins Greater Phoenix Chamber of Commerce
Loren Kaye California Foundation for Commerce and Education
Stephanie Keinath Dayton Area Chamber of Commerce
Kim Kuchenbrod Vermilion Advantage
Timothy Magner Greater Shreveport Chamber of Commerce
Ethan Melancon Baton Rouge Area Chamber
Jennifer Mellor Phoenix Chamber of Commerce
Derek Miller Salt Lake Chamber
Amber Mooney Business Council of New York State
Paul Moradkhan Las Vegas Metro Chamber of Commerce
Mary Anne Sheahan Vermont Business Roundtable
Garrett Sheehan Greater New Haven Chamber of Commerce
Laura Smith Buffalo Niagara Partnership
Kwee Lan Teo Austin Chamber of Commerce
Peg Walton Tampa Bay Partnership
Kami Welch Arvada Chamber of Commerce
Gilbert Zavala Austin Chamber of Commerce

Cohort 4

Name Organization
Kim Baker Gallatin Area Chamber of Commerce
Nathaniel Brown Oregon Business & Industry
Nicole Bunce Virginia Chamber of Commerce
Matthew Choy Florida Chamber of Commerce
Alexis Deblitz Metropolitan Milwaukee Association of Commerce
Debra Derr NC Chamber
Patrick Ellis Murrieta/Wildomar Chamber of Commerce
Mat Erpelding Boise Metro Chamber of Commerce
Angela Finding Greater Cleveland Partnership
Barbara Jean Garza Weslaco Area Chamber of Commerce
Gina Grone North Side/Shore Chamber of Commerce
Alex Guardiola Worcester Regional Chamber of Commerce
Hannah Horne Hilton Head Island-Bluffton Chamber of Commerce
Patrick Jacob North Little Rock Chamber of Commerce
Lisa Johnson Bossier Chamber of Commerce
Elizabeth Kerns Greater Kokomo Chamber of Commerce
Angie Martin Milledgeville-Baldwin County Chamber of Commerce
Dean Mitchell Dothan Area Chamber of Commerce
Heather New The Chamber of Gadsden & Etowah County
Sue Nicholson Monroe Chamber of Commerce
Allen Norton Pennsylvania Chamber of Business and Industry
Dan Papineau Michigan Chamber of Commerce
Kelly Preneta The Schuylkill Chamber of Commerce
Beth Rhinehart Bristol TN/VA Chamber of Commerce
Lauryn Schothorst Minnesota Chamber of Commerce
James Sutherland Greater Boston Chamber of Commerce
Jill Williams Missouri Hospital Association
Stephani Womack Greater Dalton Chamber of Commerce

Cohort 5

Name Organization
Dike Anyiwo San Diego Regional Chamber of Commerce
Kyle Baltuch Florida Chamber of Commerce Foundation
Jennifer Branch Greater Waco Chamber of Commerce
Dawson Brunswick Columbus Area Chamber of Commerce
Irene Bustamente Adams Workforce Connections, Southern Nevada’s Local Workforce Development Board
Taylor Davis Wichita Falls Chamber of Commerce
Lynn Farmer Greater Macon Chamber of Commerce
Brianna Florovito The Greater Scranton Chamber of Commerce
Cheri Gengler Minneapolis Regional Chamber
Michelle Grajkowski WMC Foundation
Bettina Hannigan Florence Area Chamber of Commerce
Tina Hoebelheinrich Cody County Chamber of Commerce
Corey Hutcherson Wake Forest Area Chamber Foundation
Miranda Jones Galion-Crestline Area Chamber of Commerce
Allyson Krull Mason City Chamber of Commerce
LaKisha Miller Kentucky Chamber of Commerce
John Newstreet Kissimmee/Osceola County Chamber of Commerce
Gloria Ortiz-Rivera ReadyCT
Jordan Osborne Robertson County Chamber of Commerce
Thomas Paden Canton Chamber of Commerce
Keala Peters Chamber of Commerce of Hawaii
Sully Pinos York County Economic Alliance
Vickie Powell Mississippi Economic Council
Mason Rademacher Fargo Moorhead West Fargo Chamber of Commerce
Shelle Randall Jonesboro Regional Chamber of Commerce
Chip Schwarze Greater Idaho Falls Chamber of Commerce
Mike Slocum Indiana Chamber of Commerce
Tanelle Smith Greater Louisville Inc.
Patricia Thomas Orlando Economic Partnership
Kelly Wallace Triangle East Chamber of Commerce
Laura Weis Champaign County Chamber of Commerce
Simon West Maine State Chamber of Commerce Education Foundation
Stacie Wiedebush Aberdeen Area Chamber of Commerce
McKinley Winkle Helena Area Chamber of Commerce
Michael Wood Dallas Regional Chamber of Commerce